Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekAnime: 12 dílů (rok vydání 2005)

Manga: 78 částí (vychází od roku 2002 jednou za měsíc a stále pokračuje)

Tak tahle věcička je mojí slabostí... Vzpomínám na den, kdy jsem se s Loveless setkala poprvé. Bylo to asi tak čtyři roky zpátky, tenkrát jsem měla za sebou jen několik málo anime a o Loveless jem se někde na netu dočetla, že je to "milá klasika" jenže jsem ještě tenkrát nevěděla co znamená shonen-ai, takže má první reakce byl šok...zkončilo to tím, že jsem shlédla první díl a na další už nekoukala.

Znovu jsem se k tomuhle anime vrátila až o dva roky později, kdy už jsem byla, jak to říct, vyspělejší a na novou výzvu jsem se těšila.

Takže Loveless se vlastně stal mým startem v tématu yaoi, aneb kluci, kluci a zase kluci. Přiznávám, že na yaoi ve většině případů nedám dopustit.

A teď už něco k ději... Aoyagi Ritsuka je 12ti letý, do sebe uzavřený, nepřístupný kluk, co zrovna přestoupil na novou školu, protože v té poslední mu zemřel starší bratr, Semei. Později se dozvídáme, že byl zavražděn podivnou skupinou Seven Moons (tady musím poznamenat, že v manze je to jméno Seven Voices). Když končí Ritsukův první den v nové škole, čeká na něj před školou podivný muž a co hůř, nemá žádné zvířecí uši ani ocas což znamená, že je to dospělák. Zmíněný dospělák se představí jako Agatsuma Soubi a tvrdí, že byl kamarád Ritsukova staršího bratra. (Tady se mi moc líbí Ritsukova otázka jestli je tam proto, aby ho zbavil uší. A když mu Soubi odpověděl, že teď ne, ale ještě nějakou dobu počká, brečela jsem smíchy.) Ritsuka odchází se Soubim "dělat vzpomínky", protože jak se s postupujícím dějem dozvídáme, Ritsuka v deseti letech přišel o všechny vzpomínky a úplně se změnil povahově, což vyústilo v psychický kolaps jeho matky, která ho od té doby týrá jak duševně, tak fyzicky. Ono tohle anime je ve výsledku hodně ponuré, stále diskutující základní otázky života...Co je to láska? Proč žijeme? Proč nenávidíme? atd. Ale nakonec se vždycky objeví naděje...

Soubi Ritsukovi řekne o "Fighters" a "Sacrifices", že Ritsuka je Sacrifice neboli Oběť a on je Fighter neboli Bojovník. A že Ritsukovo pravé jméno je Loveless. Jenže ze Soubiho vypadne i to, že on byl ve skutečnosti Semeiův Fighter a Ritsukův starší bratr ho za ním poslal. Přičemž mu nezapomněl říct, aby ho také miloval, takže jako poslušný Fighter - protože Fighter musí za každých okolností poslouchat svou Sacrifice - Soubi vyhledal Ritsuku a při každé příležitosti mu říká neodolatelné Suki dayo (Miluji tě), což Ritsuku přirozeně vytáčí k nepříčetnosti, protože má pocit, že Soubi by neměl říkat něco takového, když to nemyslí vážně. Což je ze začátku pravda, ale postupem času se Soubi do Ritsuky opravdu zamiluje.

Anime se od mangy trochu liší...no trochu víc...protože v anime to potřebovali nějak zakončit, aby to alespoň trochu dávalo smysl, tak je tam pár věcí jinak, ale člověk to hravě překouše a v manze se lehce zorientuje. V manze už jsme podstatně dál, jelikož co může pokrýt 12 dílů anime, když vztah Ritsuky a Soubiho je už tak dost složitý a když se pak do všeho jetě zamíchá Semei a Ritsu...to už aby si jeden skoro hodil mašli. Ne vážně...Ritsukova straršího bratra začínám ze srdce nenávidět. Ti kteří četli mangu vědí o čem mluvím...nesnášim když mi někdo trápí Soubiho!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář